Інтегроване заняття «Школа юного пішохода»
Мета: - вчити дітей бути уважними, спостережливими, обачними;
-
виховувати
у дітей бережливе ставлення до свого життя та здоров’я;
- розвивати мислення, вміння адекватно
діяти під час
виникнення
непередбачуваних ситуацій;
- закріпити з дітьми правила дорожнього руху:
знати, що люди ходять по
тротуару;
- знати призначення сигналів
світлофора;
- ознайомити з
дорожніми знаками.
- формувати у
дітей знання о правилах дорожнього руху; поглиблювати знання дітей про небезпечні ситуації на дорозі та шляхи їх попередження.
Дидактичний матеріал: тематичні малюнки, вірші, відео сюжети,
мультфільми, набір дорожніх знаків для гри «Впізнай дорожній знак», картки з завданнями «Сигнали світлофора»
Хід заняття:
Вихователь: Сьогодні, діти, ми будемо розмовляти з вами про щось дуже цікаве і важливе, а про що саме, спробуйте здогадатися, відгадавши загадку:
Посередині — дорога,
Вихователь: Сьогодні, діти, ми будемо розмовляти з вами про щось дуже цікаве і важливе, а про що саме, спробуйте здогадатися, відгадавши загадку:
Посередині — дорога,
По боках — будинки. (Вулиця)
Вихователь: Вірно, це – вулиця! Сьогодні я запрошую вас на урок
до «Школи юного пішохода».
Відправляймося!
Наші
невеличкі ніжки
Тупотять
всі по доріжки
Шлях
завжди відкритий для нас -
Пішоходи
ми в цей час!
Вихователь:- Ось ми і прибули до «Школи юного пішохода»
Читання та обговорення вірша.
Щоб
здоровими завжди бути
Треба
добре те збагнути
Що
дорога, безперечно,
Дуже й дуже не безпечна.
Та як
правила ти знаєш
І щодня їх пам’ятаєш,
То,
звичайно, що тоді,
Де
узятися біді?
Вихователь:-
Діти, про що цей віршик?
- Правильно, сьогодні ми з вами будемо говорити
про правила дорожнього руху. Всі люди, великі і маленькі, як тільки вони
вийдуть з дому на вулицю, одразу ж стають пішоходами.
- Як ви гадаєте, чи легко
бути пішоходом?
- А що тут важкого?
- Так, це вірно. Вулиця - це
не парк, а шосе – це не стежка. Справжній пішохід – це той, хто спокійно йде по
шумній вулиці, не лякається автомобілів, автобусів, мотоциклів. Веде себе на
вулиці впевнено, не заважає машинам і сам ніколи під машину не потрапить.
- Діти, а скажіть мені, чим
відрізняються один від одного водій, пішохід та пасажир?
- Пасажир – це хто?
- Водій – це хто?
- Пішохід – це хто?
- Так, молодці. Ми
дізналися, чим вони відрізняються одне від одного. Та хоч вони і різні, але для
всіх них існує одне головне правило - це правило дорожнього руху і дорожні
знаки.
- Подивіться уважно на
дошку.
Це дорожні знаки
Їх потрібно знати
Водіям і пішоходам,
І хто їздить, і хто ходить.
- Діти, коли ви з батьками
ходили із садочка додому, коли ви їздили з батьками у місто, або ж коли ми з
вами ходили на прогулянку, то ви дуже часто зустрічали різні дорожні знаки, але
не розуміли, що ті знаки означають. То ж сьогодні ми навчимося з вами деякі
дорожні знаки читати.
- Пам’ятайте, що без дорослих
вулицю можна переходити лише тоді, коли
немає близько машин або коли машини по тій вулиці майже не їздять. Але краще
без дорослих вам цього не робити, бо ви ще маленькі. Та якщо так трапилося, що
вам треба перейти вулицю без дорослих, то пам’ятайте, що переходити вулицю
треба тільки кроком, не поспішаючи. І переходити її можна лише в спеціально
відведених для цього місцях. Там має стояти ось такий знак «Пішохідний
перехід». В більш небезпечних місцях є ще зебра – це білі смужки. Там, де немає
зебри і знаку переходити вулицю заборонено. Треба шукати відповідне місце для
переходу.
- Як ви гадаєте, чому ці білі
смужки називають зебра?
- Так, молодці. Дійсно є така
тварина.
- Зараз познайомимось із
наступним знаком. Ось цей знак забороняє рух пішоходів. Якщо ви побачите такий
знак, то це значить, що в цьому місці вулицю переходити не можна. Це дуже
небезпечно.
- Наступний знак означає, що
недалеко є пункт медичної допомоги. Якщо по дорозі стається якась аварія, то за
допомогою цього знаку можна швидко знайти медичну допомогу.
- Ось іще один знак. Він називається «Обережно.
Дикі тварини» Послухайте невеличке оповідання:
Машина їде по дорозі.
Праворуч і ліворуч ліс. Висить знак «Обережно. Дикі тварини». Вибігає маленький
зайчик. Він хоче перейти дорогу і якомога швидше потрапити додому до
мами-зайчихи. Водій їде по дорозі повільно, дивиться на знак і пропускає
зайчика.
А якби не було знака?
- Молодці. І ось останній
знак. Скоро літо і ви будете всі гратися надворі і їздити на велосипедах. Хто з
вас вміє їздити на велосипеді?
- Але не всюди можна їздити на
велосипеді, і саме в таких місцях, де це заборонено, стоїть ось такий знак. Це
значить, що в цьому місці на велосипеді заборонено їздити.
- Ось я вас і познайомила з
деякими знаками. Але це не всі знаки. Їх дуже і дуже багато, і ви будете завжди
їх зустрічати на протязі свого життя. Тож давайте пригадаємо, які знаки ви
навчилися сьогодні читати?
- Молодці. А зараз давайте
пограємось з вами в одну гру. Я вам показуватиму картинки із різними
ситуаціями, а ви мені скажете, в яких випадках герої картинок неправильно
поводять себе на дорозі, і як би вчинили ви самі.
Дидактична гра «Вірно
чи не вірно» - вчити правильно поводитися в різних ситуаціях, пов’язаних з
дорогою.
- Пішоходи ходять по пішохідному переходу. (Вірно)
- Діти, у всіх пішоходів є помічники.
Яких помічників пішоходів визнаєте? (зебра,
дорожні знаки, світлофор, підземний перехід).
- Пішоходи ходять по пішохідному переходу. (Вірно)
-
Рухатися по тротуару потрібно
тримаючись лівої сторони (Не вірно. Правої)
-
Нерухомий автобус, автомобіль,
тролейбус обходять позаду. ( Вірно)
-
Перш ніж перейти дорогу, подивись ліворуч. Якщо проїзна частина вулиці вільна –
йди. ( Вірно)
-
«Шлях вільний! Йдіть» - цей наказ
зеленого сигналу світлофора( Вірно)
-
Дорогу можна переходити де завгодно,
водії пішохода завжди пропустять. (Не
вірно)
-
Дорогу можна переходити там, де є
пішохідний перехід або встановлений знак пішохідного переходу. ( Вірно)
-
Поряд с дорогою гратися небезпечно. (Не
вірно)
-
Ніколи не перебігайте вулицю перед
транспортом, який рухається ( Вірно)
- Не катайтесь на санчатах,
лижах, ковзанах на проїзної частині дороги та біля водоймищ. ( Вірно)
- Молодці! Ми трішки відпочили.
Загадка :
На одній нозі стоїть
На дорогу він глядить.
Кольорові очі має,
Людям всім допомагає:
Пішоходам, водіям,
Що ж потрібно знати нам?Світлофор
- Давайте пригадаємо, що означають
сигнали світлофора ?
(Діти хором)
Червоний колір – зупинись,
Жовтий – зачекай, навколо
озирнись,
Зелений колір – рух
продовжуй!
Вихователь: - Саме так! Але ми з вами забули згадати про регулювальника руху. Не
дуже часто, але інколи все ж можливо побачити на перехресті регулювальника руху.
Він – співробітник ДАЇ, його обов’язок – регулювати дорожні рух в місцях
скупчення автомобілів і пішоходів, а також в випадку несправності світлофора.
- А зараз вас очікує урок в школі «Юного пішохода»
Урок 1-й: Світлофор Завдання: вам потрібно уважно роздивитися малюнки та відмітити на кожній з
них відповідним кольором сигнал
світлофора (виконується кожною дитиною).
Урок 2-й: Лабіринт Завдання: Всі ви знаєте, що любий рух можливий лише на
зелений сигнал світлофора, отже нам потрібно обрати на малюнку правильну дорогу (згідно з цим правилом),
якою ви зможете дійти до свого садочка не порушуючи правила дорожнього руху. (виконується кожною дитиною).
Урок 3-й: Дидактична гра «Впізнай
дорожній знак»
Мета: - навчити дітей розрізняти дорожні знаки,
визначати їх тип;
Завдання: впізнати та назвати знак, визначити його тип.
- Молодці, діти! Ось і
закінчилося ваше навчання в школі «Юного пішохода». Від сьогодні ви з
гордістю можете зватися пішоходами.
А зараз, дітки, послухайте уважно, я почитаю вам вірші, прислів’я та приказки про дорогу.
Все
місто повне руху
Машини вряд біжать,
Яскраво світлофори
І день
і ніч горять.
Проходь же обережно,
Свій
кожен крок узгодь.
І тільки там, де можна
Ти
вулицю уважно переходь.
Дорога
стелиться під ноги,
Поєднує й села і міста.
Стрічкою в’ється серед лісу і
поля,
Але й
небезпечна буває вона.
Безперервний рух
навколо,
Щоб
ходити було гарно,
Тротуар, доріжки пішохідні,
Для
безпеки нам необхідні.
Новою
дорогою йди, та й старої не забувай.
Одинокому дорога дуже довга.
Погана
мотузка і та в дорозі знадобиться.
А ще я вам покажу один цікавий мультик про хлопчика Неслухняйка. ( Перегляд мультфільму)
- Сподобався вам мультфільм?
- Чому вас він вчить?
- Так, правильно. На дорозі
треба бути завжди уважним і не гратися на її проїзній частині.
- Молодці, діти. Ви дуже гарно
попрацювали.
- Послухайте ще один
вірш Н.П. Красоткіної.
Любіть себе і інших поважайте,
Своє життя й здоров’я бережіть.
І правильну дорогу обирайте,
Якщо бажаєте до старості дожити.
Щоб не спізнитись, ви не поспішайте,
Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.
А на дорозі рот не розкривайте,
Своє життя й здоров»я бережіть.
Бо їде транспорт, всюди
перехожі,
Хто на роботу, хто з роботи йде.
Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,
А рух не припиняється ніде.
Летять машини,
Швидкість в них висока,
Миттєво транспорт цей не зупинить.
І хоч, дорога, може, й не широка,
Та через неї, діти, не
біжіть,
Спіткнутись можна чи перечепитись,
Летять машини, вам несила встати
Автомобіль не може зупинитись,
Страшне нещастя
може вас спіткати
Дорогу оберіть до рідного садочка,
Щоб світлою й безпечною була.
І навпростець теж не ходіть ніколи,
Собі і іншим не бажайте зла.
І в темряві ніколи не блукайте,
А з друзями старайтеся іти.
І людну вулицю чи стежку обирайте,
Своє життя й здоров’я бережіть!
Підсумок заняття
- Чому вчить нас цей вірш?
- Що нового ви дізналися
сьогодні?
- Пам’ятайте, що ваше життя і
здоров’я є найважливішим для нас.
Будьте завжди обачними
і обережними, бережіть своє життя!
Немає коментарів:
Дописати коментар