неділя, 20 травня 2018 р.

Жити цікаво та безпечно


План
Понеділок «День довкілля»
   Заняття « Парк моєї мрії»

Вівторок   «День здоров`я»
    Спортивна розвага « Ми малятя – здоров`ята»

Середа  «Дитина серед людей»
        Заняття «Сам удома»(інсценізація казки «Котик і Півник»)


Четвер «Небезпечні предмети»
Занятття «У світі небезпечних предметів»

П`ятниця  «Дитина і вулиця»
     Сюжетно – рольова гра «Перехрестя»
     Рухлива гра «Горобці й автомобіль»





     Заняття «Парк моєї мрії»
Мета:Закріпити знання дітей з безпечним поводженням в парку, а також назви дерев ( акація, липа).  Вчити дітей колективно працювати над створенням парку. Розвивати уяву, мислення. Виховувати любов до природи, дружні відносини між дітьми, почуття прекрасного.
Хід заняття:
(Вихователь запрошує дітей до незвичайної подорожі до парку. Розгляд картинки про парк)
Вихователь: Поглянете як красиво навколо.
- Що є в парку? (дерева і кущі). Діти скажіть які за розміром дерева? (високі), а кущі? (маленькі).                                          Давайте разом з вами пограємо в гру:
Гра «Дерева і кущі»
Послухайте правила гри я буду називати дерева і кущі. Якщо я назву дерево ви стоїте, якщо назву кущ ви присідаєте.(Калина,липа,дуб,береза, клен, шипшина, акація).
Бесіда:
- Що є у дерева? (стовбур, гілочки, листочки).
- А що дерева ховають у землі? (корінь).
 - Малята, а які дерева найбільше люблять бджілки? (акація, липа).
- Чому люблять їх бджілки? (у них багато квітів, а у квіточок багато меду).
Молодці, діти.
Вихователь : Ось, малята, послухайте, що  я хочу вам розповісти.  Ви знаєте, що дерева з великою кроною і листям оберігають від зайвого пилу, очищують повітря від шкідливих речовин і виділяють кисень. А киснем ми дихаємо.
 - Діти як ви думаєте чи всі кущі безпечні для здоров’я? (ні)- Які кущі небезпечні для здоров`я? (шипшина, кущ троянди). Чому? (вони колючі, можна поранитися).
- Малята молодці, ви дуже багато всього знаєте, а ви знаєте як треба себе поводити в природі? Я хочу з вами погратися в гру!
Дидактична гра «Правила поведінки в природі»
1. Чи можна кричати в парку, лісі? (ні) Чому? (порушуємо тишу).
2. Чи можна слухати тишу і звуки лісу? (так).
3. Чи можна ломати гілки? (ні) Чому? (деревам боляче, дерева можуть загинути).
4. Чи можна нюхати квіти? (так).
5. Чи можна ходити по доріжках стежках тихо і обережно? (так).
6. Чи можна кидати обгортки з цукерок, пакети з соку, використані серветки? (ні) Чому? (забруднюється середовище).  А куди кидають? (кошик для сміття).
Колективна аплікація Діти  разом з вихователем створюють парк своєї мрії.
Милуються виконаною робтою.
Заняття закінчується

                     Спортивна розвага «Ми малята – здоров`ята»
Ведуча:  Добрий день, дорогi діти! Подивіться, які всі сьогодні гарні і чепурні  прийшли до садочку.
               Мов яблучка рум’яні,
               Веселі, мов струмки,
               Малята рано-вранці,
               Приходять в дитсадки.
               Гартованих маляток
               Недуги не беруть,
               Малята – Здоров’ята, -
               Усі вас так зовуть!
(Залітає Карлсон з банкою варення. Жадібно починає їсти рукою).
Ведуча:  Карлсоне! Добрий день!
Карлсон:  Угу (продовжує їсти)
Ведуча:  Карлсоне! А чи знаєш ти, що їсти руками дуже не гарно. А також це  може нашкодити твоєму здоров’ю!   
Карлсон:  Це все вигадки! Ви просто мені заздрите, що у мене є варення, а у  вас немає. Ой, ай-ай-ай. (Хапається за живіт) Щось мені не добре! Ой    допоможіть.
Ведуча:  Діти як допомогти Карлсону?  Потрібно  терміново набрати номер 03 та викликати лікаря.
(Ведуча з дітьми дзвонять до лікаря. До залу входить лікар).
Лікар:  Здрастуйте! Лікаря викликали?
Ведуча:  Так! У нас біда! Карлсон занедужав. Допоможіть!
Лікар:  Добре, добре я допоможу! (Витягує пігулку і дає Карлсону). Але усі  повинні пам’ятати, що багато солодощів тільки шкодять вашому здоров’ю.
Щоб бути дужим, здоровим та міцним як броня, Фізкультурою займатись, треба друзі нам щодня!
 Карлсон:  Дякую, лікарю! Я все зрозумів! Я більше не буду. Хочу бути, як усі -  спортсменом!
Лікар:  Спортивні ігри
               Починати пора.
               Нумо, дружно, діти,
               Крикнемо усі «Фізкульт-ура!»
 Рухливі ігри з Карлсоном:
     Рухлива гра «Сонечко та дощик»
   Мета: учити дітей ходити та бігати врозтіч. Розвивати швидкість і спритність.
Матеріали: парасолька, стільчики.
Хід гри: Діти присідають навпочіпки за стільчиками, що стоять на відстані 1,5 м від стін кімнати (залу) і дивляться у “віконце” (отвір спинки стільчика). Вихователь: “На небі сонечко, можна йти гуляти”. Діти ходять і бігають по кімнаті. Після слів “Дощик, швидше додому!” всі біжать на свої місця і ховаються в свої “будиночки” (присідають за стільчиками).
Рухлива гра «Квочка і курчата»
Мета: удосконалювати вміння підлазити під шнур; розвивати увагу.
Хід гри : Вихователь зображає «квочку», діти – «курчат». Вони стоять перед мотузкою, натягнутою на висоті 60 см. Окремо сидить «кіт» (один з дітей).
Вихователь
Йде поважна мама-квочка,
А у слід – м`які-клубочки.
Покотилися мерщій,
Щось пищать навперебій!
Усі «курчата» з «квочкою» підлазять під мотузку. Підходячи до «кішки», вихователь каже:
А ось котик, він із ранку
Всім співає колисанку,
Причаївся, наче спить
І курчат хоче зловить!
Кіт голосно промовляє «Няв!», а «курчата», почувши «Няв!», біжать у «курник»(куточок зали). «Кіт» біжить за «курчатами», «квочка»  « витягнувши крила» (руки) в сторони, каже: «Дітоньки, ви поспішайте, від кота мерщій тікайте!».
Рухлива гра: «Літаки»
Мета: учити дітей бігати врозтіч, не наштовхуючись одне на одного. Виховувати увагу та вміння починати рухи за сигналом.
Матеріали: маски літаків.
 Хід гриДіти-“льотчики” сидять або стоять у шерензі з одного боку майданчика (залу). Вихователь називає трьох дітей і пропонує їм приготуватися до польоту. Вони виходять на середину. Вихователь каже: “До польоту приготуватися, завести мотори!” Діти виконують обертальні рухи руками і вимовляють звук р-р-р. За словами вихователя “Літаки полетіли!” відводять руки в сторони (як крила в літака) і бігають у різних напрямах. На слова “Літаки на посадку!” діти повертаються на свої місця. Потім починає грати інша група дітей.

Заняття закінчується

  
  
                                   Заняття «Сам удома»
(Інсценізація казки «Котик та Півник»)

Мета: Розвивати  спостережливість дітей; виховувати свідому обережність, уміння піклуватися про себе і своє життя;учити дітей неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки вдома; закріпити правила поведінки з незнайомими людьми; вчити передбачати наслідки необачної поведінки; користуватись телефонним апаратом.

Хід заняття
Вітають сьогодні дорослі і діти,
Гостей дорогих в атмосфері привітній,
Для вас готували ми нову виставу,
Виставу навчальну і дуже цікаву.
В ній зло і добро зустрічаються часто,
І хто переможе - всі знають прекрасно.
Ми спробуєм вам, з допомогою казки.
Про різні в житті розказать негаразди.
Щоб в ній зрозуміти змогло і маля,
Що є небезпечним для його життя.

Інсценізація казки «Котик і Півник»
Котик
В ліс іду я полювати,
Ти ж лишаєшся у хаті,
Часу дарма не марнуй –
Кашу на обід зготуй.

(Котик іде . Півник господарює в хаті, наспівуючи пісеньку. Лисичка виходить із лісу та підкрадається до Котикової хатки).

Лисичка
Гарна пісенька лунає (зазирає у віконце),
Це так Півник наш співає!
Відчини-но двері трошки,
Пригощу тебе горошком.

Півник
Зараз, зараз відчиняю,
Бо горошок полюбляю.

(Підходить до дверей,Лисичка хапає Півника)

Нерозумний ти який!

(Лисичка хапає Півника та біжить до лісу.)

Півник
Ой! Рятуй мене, мій друже!
Мені страшно дуже-дуже,
В ліс несе мене лисиця
Брате-котику, рідненький,
Порятуй мене швиденько!

(З’являється Котик).

Котик
Чую галас, Півник плаче,
І Лисицю вражу бачу.
Треба Лиску наздогнати,
Свого друга врятувати.

(Біжить за Лисичкою , Лисичка помічає погоню)

Лисичка
Мабуть, кину я півника
І сховаюсь у лісок.

(Лисиця кидає Півника і втікає. Котик звільняє Півника. Вони вдвох прямують до своєї хатинки).

Півник
Спасибі, Котику мій милий,
Якби не ти, мене б вже з’їли.
Ти врятував мені життя!

Котик
Провина, друже, тут твоя!
Ти у вікно не виглядай
І двері сам не відчиняй.
Я полювати йду далеко.
Пильнуй, бо вскочиш у халепу.

Півник
Повір мені, мій любий брате,
Дверей не буду відчиняти.

Лисичка
Кіт знов подався полювати,
Тож підкрадуся я до хати.
(Підходить до хатинки)

Півник
В хаті чисто приберу,
Потім їсти наварю.
А Лисиці, якщо прийде,
Двері я не відчиню!

Лисичка
Тебе я виманю із хати,
Бо добре вмію хитрувати.

(Підходить до віконця і звертається до Півника)

Чому гостей не зустрічаєш,
Дверей чому не відчиняєш?
Я тобі принесла трошки
Молоденького горошку.

Півник
Зараз, зараз відчиняю,
Бо горошок полюбляю.

(Півник відчиняє двері, Лисиця накидає на нього мішок.)

Лисиця
Знов тебе я обдурила,
Лізь в мішечок, Півник милий!

Півник
Котику, рідненький мій,
Порятуй мене мерщій!
В ліс несе мене лисиця,
У мішку, як у в’язниці!

Лисичка
Мабуть, кину я мішок
І сховаюсь у лісок.

(Кидає мішок і тікає. Котик звільняє Півника. Вони вдвох прямують до хатки).

Котик
Ти чому не слухав брата,
Знов попав Лисиці в лапи?

Півник
Пробач мені, я дуже прошу,
Побачиш, буду я хорошим.
І до вікна не підійду,
І двері сам не відчиню.

Котик
Якщо триматимеш ти слово,
То будеш цілим і здоровим.

Півник (підходячи до хатинки)
Я дякую тобі, мій друже,
Обід смачний був дуже-дуже.
Час знову йти на полювання.
Запам’ятай моє прохання.
Я вранці повернусь додому.
Дивись, не відчиняй нікому

Півник
Усе я добре пам’ятаю,
Твого повернення чекаю.

(Заходить до хатки. До хатинки підкрадається Лисичка).

Лисичка
Кіт подався полювати,
Півня виманю із хати.

(Стукає в двері)

Чому гостей не зустрічаєш?
Чому дверей не відчиняєш?
Я тобі принесла трошки
Молоденького горошку.

Півник
Ти горошок залишай
І додому поспішай!

Лисичка
Тут горошок покладу,
Й геть від хатки в ліс піду!

(Лисичка насипає горошок, сама ховається за кущик. Півник виглядає в віконечко, потім виходить на подвір’я та дзьобає горошок,а Лисичка вистрибує і хапає його).

Лисичка
Знов тебе я обдурила,
Лізь в мішечок, Півник милий!
Тебе Котик не врятує,
Бо далеко він полює.

Півник
Ой, рятуй мене, мій друже!
Мені страшно дуже-дуже!
Не послухав я тебе,
Тож Лисиця з’їсть мене.

(Лисичка зупиняється біля своєї хатинки.)

Лисичка
Ми дістались вже до хати,
Годі, Півнику кричати!

(Заносить мішок до своєї хатинки .А повз Лисиччину хатинку пробігає Зайчик, зупиняється і зазирає у віконечко).

Лисичка
З лісу принесу швиденько,
Оберемок дров сухеньких,
Піч гарненько натоплю,
Борщик з Півника зварю.

(Виходить з хати і йде до лісу)

Зайчик
Лихе Лисиця затіває,
А Котика ніде немає,
Я чую постріл, хтось полює.
Можливо там Кота знайду я.

(Біжить по лісу, зустрічає Котика)

Нам треба Півня рятувати,
Потрапив він Лисиці в лапи.
Хоче Лиска піч топити,
Щоб із Півнем борщ варити (Ховається у лісі)

Котик
Аби Півника звільнити,
Слід руду перехитрити.
У сватів перевдягнемось,
До Лисиці доберемось.

Котик
Лисичко, двері відчиняй!
Свати прийшли, тож зустрічай!
Лисичка (з хатки)
Причепурюся швиденько,
Зустріну гостей я раденько!
А ти Півнику, допомагай,
Сватам двері відчиняй.

(Півник відчиняє двері. Котик та Зайчик хапають його і біжать до Котикової хатинки.)

Котик
А ось рідненька наша хата,
Тут будем жити-поживати!
А ти, мій брате, маєш знати –
Не слід Лисиці відчиняти.

Кінець

Бесіда за запитаннями:
Хто головні персонажі казки?
Що трапилося з Півником? Чому?
Хто врятував Півника?
Які поради давав Котик Півникові?
Чому Півник відчиняв двері Лисичці, хоча знав, що цього робити неможна?
Як мав поводитися Півник, щоб не сталося біди?
Вихователь: Отже, діти запам`ятайте, не кожний зустрічний, не кожний перехожий, не кожний дорослий наш друг-товариш, тому бути занадто довірливими і відчиняти двері незнайомим,неможна.

Якщо ви саменькі вдома,
То запам’ятайте:
Ви людину незнайому
В хату не пускайте
Двері добре зачиняйте.
Кожен раз надійно.
Ці поради пригадайте і живіть спокійно.

Заняття закінчується

Немає коментарів:

Дописати коментар

HTML line